تبلیغات
هم نفس عشق - متفاوت بودن زنان ومردان در ادراک شنوائی

هم نفس عشق


بیشتر مردان نمی توانند احساسات خود را نشان دهند. مغز مردان ساده، اما مغز زنان پیچیده است. بخش چپ مغز مردها، هنگام صحبت کردن فعال می شود. اغلب برای خانم ها این پرسش پیش می آید که چرا مردان اینقدر روی خاموش کردن تلویزیون هنگام زنگ زدن تلفن اصرار دارند؟
زنها با تعجب از خود می پرسند: چرا مردها وقتی مشغول خواندن روزنامه یا دیدن تلویزیون هستند، نمی توانند سخنان همسر خود را بشنوند؟

تقریبا همه زنان دنیا از نشنیدن های شوهرشان در رنج و عذابند. دلیل چنین ضعفی این است که مغز یک مرد برای انجام یک کار در یک زمان شکل گرفته، زیرا فیبرهای ارتباطی کمتری بین دو نیمکره مغزی او هست. اگر از مردی در حال مطالعه یک اسکن مغزی بگیرید، خواهید دید او در این هنگام کاملا کر شده است!

اما مغز زن برای کارهای متفاوت در آن واحد شکل گرفته است و می تواند از هر دو نیمکره مغز خود بهره ببرد. زن می تواند چند کار متفاوت را در یک زمان انجام دهد. مغز همیشه فعال زن هرگز بی کار نمی ماند. او می تواند در یک زمان با تلفن حرف بزند، غذا بپزد و تلویزیون ببیند. او می تواند در حال رانندگی آرایش کند، به رادیو گوش دهد و با تلفن همراهش حرف بزند؛ اما اگر مردی در حال درست کردن غذا باشد و شما با او صحبت کنید، ممکن است به دلیل از دست دادن تمرکزش بر نحوه درست کردن غذا عصبانی شود.

اگر خانم ها بخواهند با یک مرد صحبت کنند، باید به این نکته توجه کنند که تنها یک مطلب را در یک زمان مطرح کنند؛ یک موضوع را بگویند و قطع کنند. اگر متوجه شدند او مطلبشان را درک کرده است، آنگاه مطلب دیگری را مطرح کنند. این بدان جهت است که مغز مردان در یک زمان تنها می تواند بر یک موضوع تمرکز کند.

 


وهمچنین با كمك «ام آرتی» این موضوع مورد تأیید قرار گرفت كه در مردان نیمكره چپ مغز برای زبان فعالیت می كند. در حالی كه در زنان هر دو نیمكره فعال می شود. نیمكره چپ مغز یك دختر سریعتر از نیمكره چپ یك پسر رشد می كند؛ یعنی دختران، بهتر و سریع تر از پسران صحبت می كنند، می خوانند و زبان خارجی فرا می گیرند. به همین دلیل، كلینیك های گفتار درمانی مملو از پسر است تا دختر.

 

یکی از شکایت های خانم هایی که به مراکز مشاوره می روند، بی توجهی شوهران آنها به سخنانشان است. اگر تفاوت های زن و مرد را بدانیم، مشکلات کمتری پدید می آید؛ برای نمونه، وقتی بدانیم توانایی و علاقه اصلی خانم ها صحبت کردن است و با این توانایی انرژی می گیرند، باید در هنگامی که آنها با ما سخن می گویند، هیچ کاری انجام ندهیم و با توجه کامل به سخنان آنها گوش دهیم.

اگر این اتفاق بیفتد، آنگاه خواهیم دید که چقدر تفاهم و عشق و علاقه بین ما افزایش پیدا کرده است.

نوشته شده در سه شنبه 19 مهر 1390 ساعت 10:54 ق.ظ توسط فرشته رویایی نظرات |

اخرین مطالب
عوارض خود ارضائی از دیدگاه علمی
استمنا (خود ارضایی) چه تاثیراتی بر زندگی زناشوئی دارد؟
عوارض استمنا یا خود ارضایی در پسران
نکاتی در مورد خودارضائی masturbation و ارتباط آن با انزال زودرس
عوارض خود ارضائی
رابطه انزال زودرس و اعتماد به نفس
تاثیر فیلم‌های مستهجن بر رابطه زناشویی
فواید بوسه در روابط جنسی
مطلبی جالب درباره عشق و رابطه جنسی :
نکات بهداشتی درباره سکس دهانی
مسائل اعتقادی درباره ی مسائل جنسی
مگه میشه تو رو دید و به ترانه نرسید
رویاهای عاشقانه
می نویسم مینویسم از تو تا جسم کاغذ من جان دارد
در بهشت تنها بودن سخت تر از کویر است